دانلود نمونه سوال اندیشه اسلامی 1 با پاسخنامه + جدیدترین نیمسال

دانلود نمونه سوال اندیشه اسلامی 1 با پاسخنامه + جدیدترین نیمسال
نوع فایل
PDF
حجم فایل
13MB
تاریخ انتشار
15 ژانویه 2024
دسته بندی
تعداد بازدید
28 بازدید
16,500 تومان 8,000 تومان٪52 تخفیف

دانلود نمونه سوال اندیشه اسلامی 1 با پاسخنامه

درس اندیشه اسلامی 1 یکی از دروس عمومی  است که 2 واحد را به خود اختصاص داده و دانشجویان میتوانند با مطالعه جزوه نمونه سوالات و جزوه خلاصه (رایگان) این درس نمره خوبی را کسب کنند.

در این بسته مجموعه نمونه سوالات را برای شما قرار داده ایم که تا نیمسال اول ۴۰۲-۴۰۱ به روز رسانی شده است.

این پکیج شامل 31 دوره نمونه سوال با پاسخنامه و جزوه خلاصه درس (رایگان) میباشد.

 

اگه نمونه سوال تمیز و کامل میخوای همینه!

نمونه سوال اندیشه اسلامی

اندیشه اسلامی به مجموعه‌ای از افکار، اعتقادات، ارزش‌ها و اصول مرتبط با اسلام اشاره دارد. این اندیشه در قرن هفتم میلادی با ظهور اسلام و پیامبر اسلام، محمد (صلی الله علیه و آله) آغاز شد. اندیشه اسلامی تأثیرگذاری فراوان در تاریخ، فرهنگ، علم، فلسفه، اقتصاد و اجتماع دارد.

مفاهیم اصلی اندیشه اسلامی عبارت‌اند از:

 1. توحید (توحید الله): اساس اندیشه اسلامی بر وحدت وجود الهی است. اسلام به مفهوم توحید ایمان دارد که یکتایی وجود الهی و تمامیت او را تأکید می‌کند.
 2. نبوت: اسلام به وجود پیامبران الهی و نزول کتب مقدس ایمان دارد. پیامبر اخیر اسلام، محمد (صلی الله علیه و آله)، آخرین پیامبر و رسول الله محسوب می‌شود.
 3. کتاب‌های مقدس (قرآن): قرآن، کتاب مقدس اسلام، به عنوان کلام الله و کتابی که به پیامبر محمد (صلی الله علیه و آله) نازل شده، معتبر است. قرآن به عنوان راهنمای زندگی مسلمانان و کدامورد اراده الهی قرار دارد.
 4. عدالت اجتماعی: اندیشه اسلامی به عدالت اجتماعی و اقتصادی تأکید دارد. اقتصاد اسلامی و مبارزه با فساد اقتصادی در چارچوب اصول اسلامی مطرح می‌شود.
 5. اخلاق اسلامی: اخلاق اسلامی به اهمیت رفتارها و اعمال اخلاقی مسلمانان توجه دارد. اصولی نظیر صداقت، امانتداری، عفاف، مهربانی و عدالت در اخلاق اسلامی مورد تأکید قرار می‌گیرند.
 6. علم و دانش: اسلام تشویق به تحصیل و پیشرفت علمی دارد. تاریخ اسلام شاهد بسیاری از دورانها و مکتب‌های علمی پرباری مانند مکتب بیت المقدس، مکتب بغداد و مکتب قرطبه بوده است.
 7. اهمیت عبادت و دینی بودن زندگی: عبادت‌های دینی از قبیل نماز، روزه، زکات و حج، به عنوان جزء مهمی از زندگی مسلمانان در اندیشه اسلامی مطرح می‌شوند.

هرچند که این موضوع بسیار گسترده است و متنوع نظریه‌ها و مکتب‌ها را در خود جای داده است، اما موارد فوق مفاهیم کلی و اصلی آن را تشکیل می‌دهند. این اندیشه تأثیر فراوانی در فرهنگ و تمدن اسلامی داشته و به عنوان یک سیستم اجتماعی، فرهنگی و دینی متکامل شناخته می‌شود.

اندیشه اسلامی

مشخصات فایل:

 • کد درس: 1233025 و 1233030
 • پاسخنامه تستی: دارد
 • آخرین نیمسال: نیمسال بهار 1402
 • نوع فایل: PDF
 • تعدا صفحات: 177
 • حجم: 13MB

⚠️ منبع این درس از نیمسال اول 1400-1399 تغییر کرده است

راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.